Pěstitelská poradna

Paní Ludmila Dušková nám představí nové odrůdy ředkviček, salátů a slunečnic. Ředkvičky patří k nejrychlejším zeleninám. Vegetační doba je od 28 do 40 dnů. Hybridní ředkvička Fortuna F1 se vyznačuje poměrně rychlým růstem. Odrůda Polonéza je červenobílá. Ředkvička Faraon je výslovně určena k rychlení, a je máslová. Ria se vyznačuje velmi pěknou intenzivní červenou barvou. Všechny tyto odrůdy jsou určeny k pěstování pod sklem, ve skleníku a pařeništi. Po dobu jarního období, pokud to počasí dovolí, je můžeme pěstovat i venku na záhonech.

Saláty kadeřavé mají atraktivní vzhled. Nové červené odrůdy se jmenují Crimson a Redin. Novinka Amur představuje skupinu celoročních salátů. Nová odrůda ledového salátu Traper vytváří velkou a těžkou hlávku. Hlávkový salát Tarzan je určený pro vytváření ohromných hlávek. Jedná se o polní salát. Kadeřavý salát Merlot má barvu zelenočervenou.

Slunečnice patří mezi hodně pěstované květiny. Jejich pěstování je snadné. Z novinek si představíme plnokvěté slunečnice a červené slunečnice, které mají atypicky rudou barvu. Slunečnice obrovská má již v názvu, že má veliký květ, který může mít v průměru až 0,5m. Další jsou slunečnice hybridní, které nevytváří pyl, takže jsou vhodné pro alergiky. Maxi slunečnice dorůstá do výšky až 4m. Slunečnice Gold F 1 má úzké trubkovité okvětní plátky. Slunečnice Panache F1 tvoří plnější květy. Odrůda Jade je světle žlutá, až bílá a Baby Bear je slunečnice určena dětem. Na závěr si povíme, jak vypadají zdravé hlízy gladiol, a jak vypadají napadené hlízy, které nemáme sázet.

Další videa z pořadu