Nové odrůdy v zelenině

Ludmila Dušková nás seznámí s novými jarními odrůdami zeleniny a petunie. Mezi nejoblíbenější naťové zeleniny patří pažitka. Stará odrůda se jmenuje jemná, další má název pražská a nová odrůda se jmenuje bohemia. Je hrubší, má silnější listy a je velmi aromatická. Ozimá cibule, neboli naťová cibule patří mezi prvotní zdroj vitamínů na jaře. Libeček se hodí téměř do každé polévky. Nová odrůda kopru se jmenuje moravan a je vyšlechtěna na velké množství aromatických látek. Vytváří veliké množství nadzemní hmoty a jde pozdě do květu.

Salátů si představíme hned několik druhů. K novějčím odrůdám patří odrůda ledového salátu tarzan. Naprosto vyjimečným salátem je lento , protože nevybíhá do květu ani v létě. Zvláštností jsou saláty typu lollo rosso, které mají zkadeřené listy. Novinkou v sortimentu je římský salát. Má tužší listy a obsahuje velké množství vitamínů. Jeho předností je, že je odolný proti chladu.

Na závěr si ukážeme kam až postoupilo šlechtění petunií. Ukázka plnokvětých petunií je úžasně pestrá a bohatá na barvy. Pokud se nám rostlinka příliš vytáhne, jednoduše ji vyštípneme a ona nám hezky vykvete na zbylých výhonech.

Další videa z pořadu