Jak pěstovat květiny na stěně

Při zakládání vertikální zahrady na stěně vycházíme z jejich přirozené schopnosti růst na šikmé ploše. Tímto způsobem rostou ve svých domovinách v pralesích a lesích. Pokud se rozhodneme, že si doma založíme vertikální zahradu, musíme si připravit základnu, kterou chceme ozelenit. Většinou se jedná o dřevotřísku, nebo OSB desku.

Desku připevníme na stěnu. Tu zakryjeme fólií a posléze skladbou textilií. Vytvoříme kapsy, do kterých umístíme rostliny a zajistíme je sponkovačkou. Pod stěnou musíme umístit vodotěsný truhlík do kterého stéká přebytečná voda a zároveň slouží jako zásobník živného roztoku. Čerpadlo 2× denně přečerpá vodu nahoru a ta pak stéká po rostlinách a vyživuje je. Stěna může stát kdekoli, ale musí mít dostatek světla.

Existují i další způsoby, jak ozelenit stěnu. Jsou to vylisované plastové kapsy, které se připevní na stěnu bytu, nebo balkonu. Péče o stěnu je velice jednoduchá. Musíme ostříhávat uschlé listy a pečovat o závlahový systém. V zelených stěnách rostou všechny rostliny Od bylinek po převislé rostliny. V bytě se nám zvýší vzdušní vlhkost Při hydroponickém pěstování se nemusíme bát plísní, sporů a alergenů.

Toto video je dílem z pořadu:

Receptář Prima nápadů

Další videa z pořadu