Novinky v odrůdách paprik

V dnešní reportáži si představíme několik nových odrůd paprik. Nejprve nám ale paní Ludmila Dušková ukáže odrůdu stalagmit, která je chuťově naprosto vynikající. Má nádherně červenou barvu a je velmi šťavnatá, takže stojí za pozornost.

V nových odrůdách najdeme silnostěnnou odrůdu Přemysl, která je zpočátku tmavě fialová a později červená. Odrůda Honzík přechází postupně z černé barvy do hnědé a nakonec žluté. Také ona patří mezi silnostěnné a sladké papriky.

Hybridní odrůda Kubista F1 zase přechází ze zelené barvy do oranžové. Je velice sladká a šťavnatá. Odrůda Kytičky opravdu připomíná kytičku. Má plochý tvar a přechází ze zelené do oranžové a výsledná barva je intenzivní červená.

Velice zajímavá je odrůda Gurmán, která vytváří větve posázené drobnými červenými plody. Pravý opak je odrůda Barča, která vyniká obřím tvarem. Ta přechází ze zelené do oranžové barvy. Odrůda Ingrid začíná na zelené a končí na hnědočervené. Jako jedna z mála se dá pěstovat venku, protože je odolná na horší počasí. Na závěr si představíme obrouna Otíka F1 červenou velkou papriku a Afroditu, mohutnou žlutou papriku.

Toto video je dílem z pořadu:

Receptář Prima nápadů

Další videa z pořadu