Ošetření a zazimování balkonových rostlin

Rostliny, které nám dělaly radost na terase, nebo na balkoně během léta a jsou v květináči, musíme na podzim zazimovat, aby nám nezmrzly. Paní Ludmila Dušková nám představí rostliny, o které se musíme postarat, a také nám poví, jak je ošetřit a zazimovat.

Některé rostliny musíme sestřihnout, jako například fuchsie,oleandr lantána, olověnce a celá řada dalších rostlin. Poté co rostliny důkladně sestřihneme, přeneseme je do zimní zahrady, nebo do chladnějších prostor v domě, či bytě.

Rostliny se musí prohlédnout, zda netrpí chorobou, nebo škůdci. Objevit můžeme molice, puklice a mšice. Musíme použít chemický postřik se smáčedlem. Pokud se chceme vyhnout chemii, můžeme i vyrobit přírodní prostředek. Ten vyrobíme z nakrájené cibule a česneku, které dáme do vody a necháme vylouhovat do dalšího dne. Pak vše scedíme a nalijeme do postřikovače. Prostředek aplikujeme na listy z obou stran. Ochranu lálivkou provedeme proti červcům. Cibuli a česnek můžeme použít i přímo a potírat s nimi listy rostlin.

Toto video je dílem z pořadu:

Receptář Prima nápadů

Další videa z pořadu