Druhy sukulentních rostlin

Pan František Kafka nás dnes seznámí s druhy sukulentních rostlin. tyto rostliny mají ve svém těle zásobárnu vody. Denní zálivka by ke zahubila.

První skupinu zastupují aloe. Aloe krátkolistá je drobná rostlina s krásnými zuby na listech, která vytváří postranní růžice. Další dvě aloe rostou každá jinak. Jedna do výšky a druhá do šířky.

Další skupinu zastupuje pryšec. Ve své domovině, v tropech, vyroste do výšky 10 metrů. Novinkou je pryšec slámověžlutý, který má opravdu nažloutlou barvu.

Další skupinu tvoří tlustice. Těch je také více druhů. My si představíme netypickou tlustici s poetickým jménem, rapsodie v růžovém.

Další skupinu zastupují sanseviéry. Představíme si rostlinu spletenou z pěti mladých listů, takže vypadá jako nový druh. Naopak nový druh je rostlina s názvem spika, to proto, že jméno v překladu znamená klas a ona opravdu má tvar klasu.

Poslední skupinu zastupují agave. Představíme si dvě menší rostliny. Agave královny Viktorie je skvostem v každé sbírce sukulentů. Má nádherně vybarvené listy. Je zakrslá, ale v domovině roste do 50cm. Po odkvětu odumírá. V bytě však nevykvete. Přes léto ji můžeme mít venku.

Toto video je dílem z pořadu:

Receptář Prima nápadů

Další videa z pořadu