Naučné pomůcky

Díky jednomu zapálenému učitelovi, se to v základní škole v Kunštátu, vychytávkami jen hemží. V rámci výtvarné výchovy se postupně vyzdobila celá škola. A není to výzdoba ledajaká, ale výchovná.

Například na stěně u schodů se rozkládá rozměrná mozaika seskládaná z kousků kachliček, představující mapu světa a na ní jsou rozmístěny hodiny, které ukazují čas v různých velkoměstech světa. Pod schody se nachází další mozaika, která představuje celou sluneční soustavu včetně planet v poměrovém měřítku vůči slunci.

Další překvapení čeká na školní zahradě. Podél cesty je rozmístěna ptačí zahrada, která představuje různé druhy ptáků vyvedených v keramice na tyčce. Jezírko je zase lemováno keramickými obojživelníky a představuje žabí farmu. Dále se zde nachází motýlí farma, což je velké drátěné kolo ověřené keramickými motýli. Na plotě je rybí farma a po celé zahradě jsou rozmístěny zavěšené velké glóbusy, které jsou různě pojednané. Jako třešnička se v areálu nachází i sloup s čapím hnízdem, v kterém nechybí keramický čáp. No to je pecka.

Toto video je dílem z pořadu:

Vychytávky Ládi Hrušky

Další videa z pořadu