Udírna a gril ze starých sporáků

Třípatrový gril s udírnou ze starých sporáků jste určitě ještě neviděli, ale to nevadí, protože vám ukážeme, jak si ho vyrobit. Musíte si sehnat tři staré sporáky, plynový hořák z plynové trouby, starou tlakovou nádrž, pekáč, dva rošty a komínek.

Ze sporáků odříznete trouby, Prořežete do spodních a horních částí průduchy, pak sestavíte na sebe. U spodní trouby ponecháte i prostor na plechy a umístíte tam plynový hořák s vypínačem. Přívod plynu vedete skrz zadní stěnu, za kterou postavíte plynovou bombu. Do spodní trouby umístíte ohniště vyrobené z tlakové nádoby. Do prostřední trouby dáte pekáč, na sběr vody a mastnoty, a do poslední horní trouby upevníte dva rošty a do zadní stěny proříznete otvor pro komínek. Plyn slouží k prohřátí celého zařízení a potom se již pracuje na dřevě.

Pokud je to pro vás příliš složité, můžete si gril udělat ze starých kamen a kovového roštu na tyči. Tyč zapíchnete vedle kamen u kterých jste odstranili horní díl. Roztopíte v kamnech pootočíte rošt nad oheň a grilujete. Je to snadné a rychlé

Toto video je dílem z pořadu:

Vychytávky Ládi Hrušky

Další videa z pořadu